czyli Dyrektor w Biznesie po polsku...

RSS
 

Archiwum z miesiaca lipiec, 2017

Ucho Prezesa

26 lip

Dyrektor w wolnych chwilach oglądał komedię polityczną: Ucho Prezesa. Polubił ten serial do tego stopnia, że poniedziałki zaczynały się od obejrzenia nowego odcinak „Ucha Prezesa” na kanale Youtube.
W arcyzabawny sposób Pan Robert Górki, przedstawia postać Prezesa pewnej partii oczywiście nawiązując i gestami i czynami do obecnej sytuacji politycznej i realnie występującego Prezesa w naszym ukochanym kraju. Były oczywiście podobieństwa do konkretnych polityków, ministrów a nawet Premier oczywiście bez nazwisk a z samego imienia … i wszystko jasne, no i fajnie.

Niestety serial została wstrzymany na okres wakacyjno-urlopowy, zakończyła się jego 1 seria.Dyrektor jest tym bardzo niepocieszony, gdyż nie ma co oglądać… a sytuacji do komedii i kolejnych docinków Ucha Prezesa  mnóstwo. Aż nawet za dużo, może to nawet pomysł na komedię jako film pełnometrażowy?

Cóż oby… do jesieni i kolejnych odcinków.
Dyrektor ma tylko troszkę obaw, czy aby nie skończy się to zamknięciem:
– Serialu jako cenzura prewencyjna?
– Pana Roberta Górskiego jako… też cenzura prewencyjna?

Ucho Prezesa to komedia, ale niestety kręcona jest na podstawie realnego i prawdziwego życia.

 
Możliwość komentowania Ucho Prezesa została wyłączona

Kategoria: Dygresje Dyrektora

 

Kto ile zabiera Przedsiębiorcy?

19 lip

Ten obrazek idealnie pokazuje jak wygląda praca w Polsce jak wygląda Pracodawca i jak wygląda pracownik. Osobiście Dyrektor dodałby jeszcze kilka „czerpiących” ale… po co się denerwować!?

Wszyscy wiemy, że koszty pracownicze w Polsce to jakiś dramat? marazm? Z czystej ciekawości Dyrektor kiedyś wyliczył, że:
Aby pracownik otrzymał 2.000 Pln wypłaty – musi zarobić minimum: 4.550 Pln
Obliczenia takie wyszły na przykładzie stanowiska biurowego: ZUS, US, amortyzacja, sprzęt, prąd, woda, ogrzewanie…
Zatem z wypracowanego zysku Pracownik otrzymuje aż/tylko: 43,9%!!! A pozostałe 56,1% to koszty pracownicze! W okresie zimowym oraz w zależności od stanowiska i jego wymagań, to odpowiednio:

Pracownik: 25% a…. koszty pracownicze mogą sięgać nawet do i tu uwaga! 75% !!!

Dyrektora jako Pracodawcę, nie napawa to szczególnym optymizmem czy chęcią do podwyżek…
Ale jak powiedziała klasyk: „Takie rzeczy – tylko w Polsce”

 
Możliwość komentowania Kto ile zabiera Przedsiębiorcy? została wyłączona

Kategoria: Dyrektorskie marudzenie, Prowadzę Biuro

 

Jak… rysa na szkle

12 lip


Czasami Dyrektor ma chwile czasu, za małą aby coś zrobić ale za dużą aby nic nie robić. To dobry moment na chwilkę zastanowienia. I Dyrektor sobie myśli… i „przemyśla”.
Na obecną chwile „do przemyślenia” poszła: psychika ludzka.

Dyrektor ma tu pewne wnioski. Psychika ludzka jest jak szkło, jak szyba w oknie pociągu, czy szyba w aucie… Kiedy spotykają nas przykre, nieprzyjemne sprawy na naszej psychice powstają drobne skazy, jak rysy czy zadrapania na szkle… Czasem głębsze, czasem mniejsze, zadrapania czy odpryski… ale jednak to wpływa na nas tak jak na szkło. Czasem tych rys jest więcej czasem mniej, czasem… szkło pęka jak ludzka psychika (zniechęcenie, depresja, załamanie i inne gorsze rzeczy…). Szkło jest materiałem delikatnym tak jak ludzka psychika, owszem można szkło hartować, naginać, ale jednak to delikatna powierzchnia…

Czasem szkło wzmacniamy, naklejając warstwy folii ochronnej, tak jak z psychiką ludzką też ją wzmacniamy, czy uodporniamy… Im nałożonych warstw folii jest więcej tym szkło jest odporniejsze, to samo z psychiką… Szyba robi się przez to trudniejsza do zniszczenia uszkodzenia, zarysowania… Tak samo z człowiekiem.

Naszą szybę też myjemy, czyścimy… Jak z psychiką, uczymy się rozwijamy, wyrzucamy zbędne złe wspomnienia. Dbamy o czystości przejrzystość szkła… Dbać musimy tez o psychikę, wypoczywać, umieć się zrelaksować, odprężyć…

Bywa też, że nakładamy kolejne warstwy folii, kleju, tworzywa sztucznego, tworzymy szkło pancerne, kuloodporne, antywłamaniowe, czy tu ludzka psychika jest inna? – Nie. Robimy codziennie dokładnie to samo.

Cóż, jedyna różnica jaka jest to taka, że:
– Rozbitą szybę? – zawsze można kupić nową i wymienić…
– Rozbitą psychikę ludzką? – już raczej nie wymienisz!

 
Możliwość komentowania Jak… rysa na szkle została wyłączona

Kategoria: Sentencje Dyrektora

 
 

statystyka